| TheDarkKnightZxz a întrebat:

Am o mica problema cu sistemul audio din masina.Cand selectez pe cd player modul AUX, fara cablu conectat, cu motorul oprit e totul in regula.E de ajuns sa ii dau doar contact ca se aude asa ca si cum ar trage curent si incepe un barait finut, incepe sa se auda abia de pe la volum 15. Daca ii conectez cablul nu se schimba nimic.Dar raca pornesc o piesa, acesta dispare, iar piesa se aude la fel de bine ca si inainte de aceasta problema.Alta treaba, daca pun pauza la piesa, vreo 2 secunde nu se aude nimic, dupa incepe iar baraitul.Intr-o seara aveam telefonul la incarcat, in locul de la aprinzator si am dat drumul la aer. Aveam modul AUX, Cablul conectat.Incepuse sa se auda si un bazait in ton cu aerul de la AC.Daca dadeam aerul mai tare, bazaia mai tare. Dupa ce am scos incarcatorul nu s-a mai auzit.Iar de vreo 2 ori nu s-a mai auzit bazaitul deloc, in alte dati.Care poate fi cauza?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Nu ai masa bine facuta la sistemul audio! Iti baga paraziti in sistem.
Ar fi bine sa tragi separat un cablu de la minus, din spatele playerului pe coroserie.