| Shomitza a întrebat:

Salut,am o problema.Am si eu o Supernova,clima 2002, si numai mi se aprind avariile cand o inchid din butonul de la cheie! De la ce sa fie? Stie cineva?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Verifica functia cu un alt releu de avarie/semnalizare.
2. Verifica meniul centr. locking cu vag - com.

| Shomitza explică (pentru mgtow):

Releul functioneaza, si app, avariile se aprind cand o inchid, dar nu se aprind cand o inchid...si daca scot releul tot se aprind avariile cand o deschid!

| mgtow a răspuns (pentru Shomitza):

Ai zis de 2 ori ca avariile se aprind cand o inchizi, e normal sa se aprinda la inchidere si deschidere, e o setare facuta din fabrica sa faca luminiile asa in caz ca nu aude ca se incuie usile prin lumini isi da seama ca sau incuiat.

| Shomitza explică (pentru mgtow):

Scuze,ma refeream ca se aprind doar cand o deschid si nu se aprind cand o inchid! si ii scot releul si o deschid si tot asa face! stie cineva de la ce poate fi?

| 0rlando a răspuns:

La mine a fost releul din alarmă.
Nu l-am mai schimbat, pentru că nu mă deranja cu nimic. Semnalizarea și avariile funcționau normal, chiar dacă nu și pe alarmă, plus că piuie când o armez.