| alexfiricel033 a întrebat:

Salut, am o problema cu un opel vectra c imi porneste greu...la prima cheie dupa porneste bine dar cand e motorul e rece porneste greu si scoate fum. Am fost la toti mecanicii si nimeni nu stie ce are. Va rog sa ma ajutati cu un sfat -si imi apare si o cheie cu o masina in bord iar atunci cand imi apare nu imi mai trage bine.

AM PUS SI VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=1VsiVRfbEk4

2 răspunsuri:
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Probabil bujiile incandescente, incarca sa dai cheia pana cand se aprind beculetele lasi sa se stinga si opresti, faci asa de cateva ori si si vezi daca porneste