| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Am o problema la masina, pe scurt la un motor de 1.9 tdi. Vreau sa ii schimb motorul ca mia băgat ulei in vasul de expansiune, si trebuie spalata instalatia de răcire... Care e cea mai buna metoda si cu ce trebuie spalata ca să se curețe tot uleiul?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca schimbi motorul ce mai ramane de curatat? Radiatorul, ca in rest nu mai vad ce instalatie.
Bagi apa calda cu degresant, detergent.Ar fi bun sa scoti radiatorul si sa faci treaba asta.

Ori daca nu costa mult, pui alt radiator, nu mai stai sa speli nimic laughing