| SanduEu123456 a întrebat:

Salut, am o problema la motorul de masina, mi s-a stricat chiulasa de la masina, trebuie schimbata doar chiulasa sau trebuie sa cumpar alt motor de la dezmembrari? (Doar chiulasa este stricata)
Ofer Funda! ASTEPT RASPUNS-URI SERIOASE.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E de preferat să iei un motor cu totul. Din una sută de motive

| RaduRobertRO a răspuns:

Asta iti zice mecanicul, daca e suficient sa pui doar chiulasa si sa rectifice restul e ok, daca nu... nu. Mecanicul stie tot, fara sa examinezi motorul pe internet nu ai cum sa "vezi" starea motorului.

| stampex a răspuns:

Salut
informatiile oferite de tine sunt,,limitate,,deci si raspunsurile sunt la fel.
Daca chiulasa este stricata datorita distributiei in majoritatea cazurilor se poate repara.
Daca are fisuri in circuit racire,zona supape etc recomand alta sh, noua etc.
Daca este deteriorata in zona ax came, locas tacheti etc, recomand alta chiulasa.
Daca oferi info concrete, primesti rasp concrete.