| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare
Daca vreau sa incep o afacere cu dezmembrari auto trebuie sa imi fac neaparat o firma sau merge si la negru (adica sa le cumpar putin avariate sau cu volan pe dreapta si sa le vand eu)
Astept raspuns-uri serioase, nu am chef de mistocari, ofer funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles că trebuie firma, altfel vei face evaziune fiscală.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O afacere se face legal, prin firma sau PFA.
Daca te vopsesti cu multe masini la negru si le vinzi, atunci faci EF (evaziune fiscala) si vei fi bun de plata (amenzi) sau chiar de phuskarie.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti fara sa ai firma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merge la negru.

| Frank51 a răspuns:

Și ce faci cand cineva cumpără pe firmă, sau pur și simplu îți cere factura?