| Shainitaini a întrebat:

Salut,am o problema la scuter,nu îmi pornește cu baterie normala de scuter doar cu baterie de mașină,menționez că am cumpărat baterie noua la scuter și tot se chinuie,la pedala nu îl pot porni că,când i-am pus mi se tot bloca pedala până s-a rupt suportul de rac,nu are probleme la scânteie,la pedala pornea bine când prindea bine dinții de la semiluna, dar acum vreau sa îl fac să pornească la automat dar de ce pornește doar cu baterie de mașină, sa fie de la electromotor, sa fie slăbit?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă scuterul tău e pe 12V și pornește DOAR de la bateria auto, e clar că bateria scuterului e moartă său in orie caz, "pe ducă"

| mont a răspuns:

Mergi cu el la un mecanic, ori electromotorul ori bujiile sau altceva nu funcționează normal.