| Shainitaini a întrebat:

Salut, am un scuter in 4t gy6 și pornește doar cu baterie de mașină, am încercat și cu baterie noua de scuter dar degeaba, pedala nu pot sa ii pun că îmi este rupt suportul de la rac din capac și când aveam pedala tot se bloca și distrugea dinții de la semiluna

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te doare burta îl întrebi pe vecin ce sa faci? Sau mergi la doctor sa faci analize? Mergi cu el la mecanic el va descoperi ce problema are.

| Shainitaini explică (pentru anonim_4396):

De unde mecanic că stau la țară!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shainitaini):

Găsești și la țară! Vezi sa nu curgă pe undeva. Cheamă pe cineva sa te ajute ca să o accelerezi și sa vezi dacă scoate benzina pe țeavă de eșapament. Dacă scoate benzina e clar ai amestec prea bogat, trebuie reglata. Eu am avut și cu 2litri mergeam peste 100si ceva km...