| No10 a întrebat:

Salut, am schimbat garnitura de chiuloasa si rectificat chiuloasa, acum 1 an, am mai schimbat si termostatul si antigelul. De atunci nu îmi mai da caldura si acul nu mai urca decât cand merg in oras încet sau la relanti, de atunci am schimbat 4 termostate si e la fel, nu ura nicicum in timpul mersului si nici caldura nu dă. Ce poate sa fie? Nu o fi facut ceva bine mecanicul cand a schimbat garnitura de chiuloasa?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Radiatorul infundat. Posibil.

| No10 explică (pentru baru):

Si de asta nu urca apa? Ca de dat caldura nu m-aș mira.

| baru a răspuns:

Da, este posibil. Ai doua radiatoare. Sigur unul este infundat. Daca ai avut probleme cu chiuloasa toata mizeria a intrat in calorifer. Trebuia spalat inainte.

| No10 explică (pentru baru):

Urmează să îl schimb, oricum e singura solutie ce a mai ramas

| baru a răspuns (pentru No10):

Vezi ca ai si de caldura si de racire...sa ai grija!

| No10 explică (pentru baru):

Bănuiesc că este cel de caldura ca acum câteva zile mi-a curs antigel înăuntru in masina pe locul din stanga

| baru a răspuns (pentru No10):

Corect..asa este!