| uunseral a întrebat:

Salut am si eu o intrebare:
Vreau sa imi cumpar un bmw 530 diesel cu motor de 3000, / 184 CP si nu stiu ce consum are.ma poate ajuta cineva sa imi spuna mai multe detalii despre consum ce probleme are in generau cu ce.am uitat sa specific este din 1999.multumesc.

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

O sa te cam lase lefter impozitul anual pentru asa motor mai bine cauta un 520 la care platesti impozit 180 ron pe an. Oricum la 530 pe oras consumul trebuie sa fie undeva la 10-12/100

2 răspunsuri:
| adrian9811 a răspuns:

La un motor de 3000 sa nu te astepti la un consum mai mic de 10litri in afara ca in oras poate sa consume si dublu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca consuma mult.