| Denila123 a întrebat:

Salut.
Am si eu o mașină land Rover ferlender la prima pedala am frana la a doua apăsare se întărește pedala si frana nu prea tine doar încetinește, ce sa aiba? Va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai suficient vacuum in instalatie. Pot fi multe cauze, de la pierderi pana la tulumba defecta. Mergi la service si pune-i sa verifice servofrana (nu ii lasa sa schimbe placutele, ca probabil asta ar face prostovanii paraleli, adica 70% din lucratorii din service).

| flixbuster a răspuns:

Are nevoie de service. Fara frane esti pericol public si poti omori oameni nevinovati. Fii responsabil si mergi imediat la service.

| Panamax a răspuns:

Pot fi multe cauze.
Ideea este ca pierzi vacuum pe undeva.
Poate fi un furtun cel dintre pompa de vaccum si servo.
Poate fi pompa de vacuum sau actuatorul de la servofrana.
Nu este de glumit cu tancul tau de 2000 kg.

| DeathIncarnate a răspuns:

Mergi la service URGENT

| CarcotasulVesel a răspuns:

Iti permiti o masina asa de scumpa dar o tratezi ca pe o dacie de pe vremea lu' Ceasca sau ca pe o bicicleta si vrei sa o repari singur sau cu ajutorul unui site unde, FOARTE DES, apar pareri care se bat cap in cap si care nu are nici un sistem de votare a unui raspuns, care sa genereze macar popularitatea unor raspunsuri (si care si atunci ar putea fi gresite), si unde se marcheaza ca raspuns corect de foarte multe ori niste raspunsuri care nu numai ca nu sunt corecte, dar uneori nici nu au nimic de a face cu intrebarea

chiar nu iti permiti un service?!?

Răspuns utilizator avertizat