| Zimple a întrebat:

Salut am si eu o problema, am un clio 2 din 2001 de dimineata am dat zapada jos de pe parbrbriz cu stergatoarele, au mers s.au ridicat si au coborat iar peste o ora cand am incercat sa le pornesc nu au mai mers, am schimbat siguranta si degeaba, am auzit ca la motor ar fi un releu pentru ele sa fie de acolo? Tin sa mentionez ca cel de pe spate merge. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| TrăieşteClipa a răspuns:

Data viitoare sa dai zapada jos cu mana.
Cel mai probabil una din periile colectoare de la motoras s-a topit din cauza efortului prea mare.
Erau destul de uzate, si ultimul efort le-a pus capac.
Am reparat si la mine la un Mercedes si la un Fiat acelasi defect, am curatat contactele interne ale motorasului si am refacut o perie.
Ideea este ca cele sh au cam acelasi tip de uzura.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Uita-te la piulita si vezi daca se invarte, inseamna ca mai trebuie strans bine stergatorul de parbriz!

| Zimple explică (pentru untu):

Nu se invarte deloc

| untu a răspuns (pentru Zimple):

Cheama un mecanic auto sau duci masina la un service auto autorizat!

| OanaDs a răspuns:

Ai incercat sa scoti borna de la baterie, s-o lasi asa vreo cateva minute si apoi sa o pui iar?
Adica...eu sunt femeie laughing cand nu merge ceva la masina ori scot borna ori mai pun benzina laughing
succes kiss