| Pripas_Alex_1993 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la un piaggio nrg mc2, cand sa pornesc dimineata constat ca nu mai are curent deloc, semnalizare claxon nimic, si nici la pedala nu vrea sa porneasca. Mentionez ca bateria este buna si cu o seara inainte totul era ok la el. Spuneti.mi si mie care ar fi cauzele, multumesc

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Siguranta este arsa, sau ai lasat un consumator activ, sau fura curent.

| Pripas_Alex_1993 explică (pentru OldSoul):

M.am uitat la siguranta si nu pare arsa, dar o sa probez si cu alta

| OldSoul a răspuns (pentru Pripas_Alex_1993):

Daca ai posibilitatea incearca sa testezi bateria la alt scuter si viceversa.

| Eduaard a răspuns:

Posibil să se atingă niște cabluri pe undeva sau să nu facă contactul priza bine

| Pripas_Alex_1993 explică:

M.am uitat la siguranta si nu pare arsa, dar o sa probez si cu alta