| Dextăr21 a întrebat:

Salut, am si eu o problema mai veche care nu stiu cum s-o rezolv la un golf 4. scaunul de la sofer pur si simplu nu se mai blocheaza intr o pozitie si se duce in spate de tot cand ridic accea clapa de sub el sa l reglez. simt ca trage in gol ma refer ca la celalalt se simte ca agata ceva clapa aceia iar la cel de la sofer se trage repede si in gol, am fost la un mecanic nu stiu ce magie a facut el dupa ce a bagat catva secunde mana sub scaun mergea perfect ca inainte si nu a vrut sa spune ce i-a facut laughing chiar am fost uimit ca merge iar dupa o luna cand m-am urcat in ea sa plec din nou s-a dus in spate scaunul si nu se mai bloka unde vreau eu ce crede ti ca are?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sper ca te ajuta ce am gasit

http://www.ford.co.uk/......ring-wheel

Rotiți cheia cu aprinderea în poziția de rulare și rotiți cheia în ușă în poziția de deblocare și țineți-o acolo. Țineți butonul de deblocare de pe cheia aprins timp de 2 secunde și apoi eliberați-l scurt, apoi țineți-l apăsat pentru încă două secunde. Un ton de confirmare ar trebui să sune, iar telecomanda să funcționeze
În primul rând, împingeți scaunul înapoi, apoi coborâți-l cât mai mult posibil. Apoi, înclinați partea din spate a scaunului la aproximativ 30-40 de grade și deplasați volanul (dacă se reglează) până în sus și spre bord. Reglați înălțimea scaunului până când șoldurile dvs. sunt cel puțin la fel de înalte ca genunchii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pomenești ca ai ieșit cu scaunul prin lunetă când ai spus că "se duce în spate de tot".

| Dextăr21 explică (pentru anonim_4396):

Boss daca n-ai chef sa raspunzi serios nu raspunde era o intrebare serioasa fara misto laughing