| MarinasChristy a întrebat:

Am un bmw e39 din 2003 motor 2.2 benzina cu cutie automata si nu inteleg de ce nu mi se mai accelereaza, de abia pleaca de pe loc pana ajunge in 2500 de ture imi albeste parul, dar pe loc cu masina scoasa din viteza se aude bine motorul si se tureaza calumea. Ceva idei?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate uiti sa decuplezi frana de mana cand pleci de pe loc.

| MarinasChristy explică (pentru darrio2007):

Dar bravo ma, esti destept

| darrio2007 a răspuns (pentru MarinasChristy):

Cu experienta in condus vrei sa spui. De vreo 25 de ani. Nu esti prima care uita sa slabeasca frana de mana la plecare,

| MarinasChristy explică (pentru darrio2007):

Prietene, nu sunt o "prima" si nu, nu e vorba de nici o frana de mana, masina am cumparat-o pentru a fi dezmembrata, cu asta ma ocup si ma intereseaza problema ei pentru a stii mai exact ce nu functioneaza bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru MarinasChristy):

Mergi la un mecanic.

| JusTPauL a răspuns:

Debimetru de aer.