| cioanasilviu a întrebat:

Salut, am un cielo inmatriculat in 2007 am facut contract de vanzare cumparare la taxe si impozite si am trecut masina pe numele lui tata cei de la directia financiara a finantelor publice au zis ca-mi dau o adeverinta ca n-am recuperat taxa inmatriculare pentru a putea merge la politie pentru inmatriculareeu fiind al doilea proprietar si nu mai e nevoie sa platesc taxa de mediu. intrebarea mea este cam cat m-ar costa toate actele ca s-o trec pe numele lui tata. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Pai tu trebuie sa mergi la ANAF pentru a scoate dovada cum ca nu a fost recuperata taxa in caz ca nu a fost recuperata nu mai trebuie sa platesti! Trebuie sa mergi pe urma la RAR pentru indentificare si pe urma la Politia Rutiera pentru inmatriculare! Daca ramane acele numere atuncea te costa : 40lei talonul +110lei indentificarea la RAR! Daca schimb numerele si pui preferentiale te mai costa 80lei sau 40lei care nu sunt preferentiale, asta numai in cazul in care nu vrei numerele actuale de pe masina!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi cu taxa, daca o ai platita nu te va costa prea mult

rar vreo 120 ron
rca pe numele lui
taxe pentru certificat si numere daca vrei sa le schimbi vreo 80 ron