| cioanasilviu a întrebat:

Salut, am un cielo prima inmatriculare este 27.03. 2006 l-am cumparat de la primul proprietar si am inmatriculat-o in 05.07. 2007, intrebarea este daca vreau s-o trec pe numele lui tata mai trebuie sa platesc taxa de timbru sau mediu cum se numeste. multumesc

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, pentru ca s-a platit atunci, daca nu s-a recuperat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai recuperat taxa platita atunci nu mai trebuie ca tatal tau sa plateasca timbrul de mediu.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu, in mod normal ai platit deja taxa de prima inmatriculare in 2007 deci nu mai este necesara taxa de timbru.