| Rhjhfkk a întrebat:

Salut, am un Ford focus MK1, și nu mi se deschid portierele de pe partea dreapta din exterior ci doar din interior. Ce ar putea să aibă că nici închiderea centralizata nu mai merge.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ie stricate, asta "are".
Demonteaza tapiteria, actioneaza yala, cu mana vezi daca merge. Ar putea fi imbatranite manerele, sau dereglate.
Inchiderea centralizata e alta poveste, mergi la electrician.

| RxTx a răspuns:

Au o setare sa nu le poata deschide copii
Cauta manualul despre blocarea ușilor
E posibil sa nu ai nici un defect
Ci cineva sa fi facut caterinca sau sa fi atins încuietoarea
Acum depinde de la model la model sunt multe tipuri de a alege in mod conștient sa nu se deschidă ușile