| Frank51 a întrebat:

Salut, am un passat din 2002 avb, si am o problema. Imi porneste bine prima oara cand o pornesc cand e rece motorul, apoi merge cateva minute si incepe sa mearga urat motorul, nu scoate fum, dar nu se aude rotund, parca ar merge in 3, si da sa moara. Daca imi moare nu mai porneste decat daca tin cheia vreo 15 secunde la automat si cand porneste iar merge urat. Daca o tin turata la 2000 pana se incalzeste motorul dupa asta nu moare dar inca trepideaza putin. Injectoarele au fost schimbate si reglate. Masina merge bine, are putere si fum nu scoate. Ce poate sa aiba?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, problema poate veni de la bujii sau injectoare, cel mai bine ar fi sa mergi la un service specializat