| Kosmonaut98 a întrebat:

Salut.Am un Piaggio Si 2, care de o vreme incoace nu mai functioneaza bine.Inainte sa ii dau pedala sa porneasca, invart acceleratia de 5-6 ori, apoi trag socul, si porneste la prima pedala. merge bine o vreme(cca. 1-2 minute), apoi motorul se opreste.Trag iar socul, si porneste la prima pedala.il accelerez, motorul ajungand la o anumita turatie, apoi moare.Care ar fi motivul?

Răspuns Câştigător
| Robaciuionut a răspuns:

Salut cred ca nu se alimenteaza sau e carburatorul infundat asa pateam si eu la piaggio vespino eu aveam carburatorul infundat si a trebuit sa il reglez

| Kosmonaut98 explică (pentru Robaciuionut):

Multumesc.O sa incerc sa il desfac.

1 răspuns: