| MariusA99999 a întrebat:

Salut am un prieten care are o dacie si a calcat de 2-3 ori acceleratia in podea (cu motorul oprit) iar acum nu mai porneste am incercat si eu si cu soc si fara dar nimic. Stiti cumva ce i-am putea face ca s-o pornim?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tac-su' stie ce faceti voi?
Ca s-o porniti, trebuie sa chemati pe cineva cu permis!

| Nelu62 a răspuns:

Pune contactul, calca ambreiajul, pune-o in a 2-a sau a 3-a, ia-o la impins si ridica piciorul de pe ambreiaj. Repeta figura pana porneste. A-ti umplut motorul de benzina!

| danielgrig a răspuns:

Scoate bujiile si ardele sau schimbale deoarece le-ati inecat cand ati accelerat.

| MariusA99999 explică (pentru danielgrig):

Pai dar motorul a fost oprit.