| manzuseby a întrebat:

Am un scuter piaggio sfera 50 in 2 timpi si mi sa stricat set motorul.Am cumpărat altul din bazar cu 120 de lei credeti ca e bun. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Depinde de fabricant și de calitatea materialelor folosite în garnituri, segmenți, etc. prețul contează mai puțin. Dacă sunt piese aftermarket, și nu de origine, e posibil să te țină mai puțin. Dar dacă ai grijă ca motorul să fie servisat și întreținut cum trebuie nu ar trebui să ai probleme.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Probabil e bun, acum desigur nu o sa te tina cat te-a tinut cel original, dar daca ai putin noroc si ii faci rodajul bine nu vei avea probleme prea curand cu el.