| RzV28 a întrebat:

Am un Seat Cordoba ce are inchidere centralizata de la usa masinii nu din telecomanda si am vazut pe net ca exista inchidere centralizata cu telecomanda universala, cum ar fi asta: https://www.emag.ro/......LL3CBBBM/; intrebarea este daca doar asta trebuie montata pe masina si dupa se deschide cu acea telecomanda sau mai trebuie si alt ceva cumparat dupa? Astept daca aveti bine-vointa niste raspunsuri mai detaliate sa imi spuneti si care ar fi procedura de montare. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Masina ta avand deja inchidere centralizata nu mai necesita alte dispozitive, modulul este suficient.
Pentru montaj vei gasi o schita electrica in cutie, te poti lega destul de simplu la mufele de la portiera stanga fata, unde se gasesc toate legaturile necesare, mai putin luminile sau avariile, pe care nu e neaparat sa le legi.
Pe forumurile auto sau pe Youtube vei gasi cu siguranta o sumedenie de tutoriale in acest sens. Daca nu ai insa un minim de cunostinte, ar fi indicat sa apelezi la un electrician auto.