| Castielo a întrebat:

Am un volvo s40 2.0 din 2009. Mi s-a intamplat in ultimele 2 luni de 2 ori ca atunci cand am pornit masina sa plec, sa mearga asa in suturi, socuri si chiar daca incercam sa turez mai tare sa nu si revina. Dar daca opresc de tot masina, iau contactul si pornesc iar nu mai are nimic. Prima oara am crezut ca era motorul rece si de asta mi-a facut asa. Astazi desi era motorul cald, am oprit jumatate de ora la un magazin si cand sa plec dupa 20 metri iar mi-a facut figura. Oare ce ar putea fi? Nu am nici un martor aprins la bord, ultima revizie i s-a facut luna trecuta si nu s-a gasit nimic. Ma gandesc ca o fi ceva electric vreun senzor ce controleaza o supapa ceva, ca nu mi s-a intamplat niciodata in mers sau la vreun semafor ceva, doar ca pornesc si plec de pe loc. Locuiesc in belgia si na si din cauza limbii uneori e destul de greu sa explici la service toate simptomele. Doar pe tester nu am pus-o inca dar in rest in mare a cam fost verificata masinuta. Multumesc.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Defect la partea electrica. Trebuie pus pe tester. Defecte pot fi multiple.

| Castielo explică (pentru baru):

Maine o pun pe tester, sper sa gaseasca ceva totusi macar sa stiu, ca daca nici acolo nu gaseste nimic.o sa fie tare interesant pentru mine sad

| xSatan a răspuns:

Ar putea fi din cauza combustibilului prost, ai grija de unde alimentezi.

| Castielo explică (pentru xSatan):

Locuiesc in Belgia si din cate stiu astia au motorica buna in comparatie cu ce povesti mai aud de prin benzinariile din Romania. Dar totusi nu inteleg de ce isi revina dupa ce iau contactul si pornesc iar...

| xSatan a răspuns (pentru Castielo):

Aha,eu n-am stiut, mie mai imi facea asa din cauza la motorina, dar la tine probabil ca nu e problema asta.