| bucur2023 a întrebat:

Salu,t am un yamaha mbk skyliner de 150cc și îmi curge benzina din carburator, am verificat cuiul ponton este bun, garnitura este buna, curge undeva unde este un cui de fier care se apasă în jos odată cu acceleratia și nu am idee ce sa ii mai fac. Dacă are idee cineva?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"cuiul ponton este bun... curge undeva unde este un cui de fier"

de fapt ăla e cuiul PONTOU! (și probabil nu inchide/deschide cum ar trebui)