| AurelB a întrebat:

am un peugeot speedfight 2 100cc, 2T, asa am avut o problema cu el la carburator, mi-a fost stricat cuiul ponton, de la nivel si imi curgea benzina, imi mergea in suturi, murea, pornea foarte, foarte greu si dupa ce merg putin cu el se opreste brusc, i-am schimbat cuiul ponton, dar tot asa face doar ca nu mai curge benzina din carburator. Si setul mi-e cam uzat, se poate sa fie din set?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu s-a facut reglajul cum trebuie tot de la cuiul poantou este problema.Chiar si setul motor daca nu i-ai facut segmentarea de mult timp.