| helpme1 a întrebat:

are ceva daca invat pentru permis cu un an inainte?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca incepi sa inveti legislatia este foarte bine, o sa fii mult mai bine pregatit atunci cand vei incepe scoala de conducere.
Studiaza, in principal, OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare al acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare. Le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic.Numai ca intre timp se mai poate schimba cate ceva si trebuie sa stai cu ochii pe legislatie, regulament etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa uiti pana la examen si e posibil sa se mai si schimbe cate ceva

| Norbert170 a răspuns:

Da,are.Vei face accident din prima.

| helpme1 explică:

Eu la învățat m-am referit sa citesc odata sau de 2 ori codul rutier si dupa in timpul liber sa fac chestionare (pe parcursul anului)

| Trandafir_Andrei_1997 a răspuns:

Normal ca are.Tu o sa mai stii cate ceva acolo, dar dupa un timp o sa le uiti exact cum am facut eu.