| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa invat usor pentru permis?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inveti mediul de invatare pe e-drpciv.ro

| ROB3RT89 a răspuns:

Usor nu ai acum.
Citesti frumos legislatia/decretu si apoi te apuci de chestionare.
Cand o sa ajungi sa faci minim 24 de puncte la ori ce chestionar, poti da sala.
Chestionare poti face aici=> http://www.i-drpciv.ro/chestionare-auto-drpciv/ sau http://www.drpciv.ro/info-portal/changeLanguage.do?lang=ro
Succes!

| OldSoul a răspuns:

Din punctul meu de vedere cel mai usor e ca atunci cand citestesti legislatia sa te pui in postura a ceea ce citesti, astfel iti va fi mai usor sa memorezi si vei reactiona mai bine cand vei conduce.
Nu invata pe de rost, citeste de cate ori e nevoie dar cu simtul raspunderii, nu trebuie sa stii pe de rost, trebuie sa stii cum sa procedezi.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Incepand sa citesti decretul apoi cartea

| TheSniperSinon a răspuns:

Am dat practica acum 13 zile si am luat-o cu brio. Ca sa inveti citeste ziua (metoda veche si cea mai obositoare), iar inainte sa te culci inregistreazate spunand toata cartea sau cat vrei tu sa inveti, iar cand te culci baga-ti castile in urechi, telu in priza, da-i pe play si culcate (cat esti aproape adormit mai citeste odata *lectia*. Sper sa iei permisu'.

| GothAndree a răspuns:

Cel mai bine e sa citesti legislatia analizand-o adica sa citesti cu atentie, fara a te concentra me "memoratul pe de rost, poti lua si niste suplimente "lecitina", "ginkobilloba" "memory plus" stii tu si citeste analizand nu fugitiv, incearca sa gandesti logic, unele intrebari sunt logice. stai calm, si nu te concentra foarte mult pe invatat. timp de 1 an de zile ai tot timpul inainte.

| anonim_4396 explică (pentru GothAndree):

Vreau sa iau din prima