| KNz9898 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar motocicleta dar nu stiu ce argumente sa le prezint parintilor sa-mi dea voie! Nu cred ca este chiar asa periculos, poti sa mori si cazand din pat! Voi ce ati spune parintilor?

3 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Cumpara motocicleta fara ca ei sa stie! Dupa ce o cumperi nu o sa mai aiba ce sa iti faca... La ce modele de motocicleta te-ai gandit? Am fost si eu in situatia ta, mi-am cumparat motocicleta si dupa 1 luna de zile a intrat unul cu masina in mine si m-a bagat in spital, motocicleta e distrusa cam in totalitate, asa ca ai mare grija!

| AnKuXor a răspuns:

Voi fi responsabil, atent, o sa lucrez pentru benzina, si nu o sa pun mai mult de 3 gagici pe ea, si o sa vin doar la 3 dimineata acasa.In caz de accident nu o sa mai vin happy

| consilierultau001 a răspuns:

Daca ne uitam putin pe statistici vedem ca rata mortalitatii pe motociclete este semnificativ mai mare decât cea a caderilor din pat. Gandind la rece inteleg problema ta ca si eu a trebuit să conving ceva timp părinții sa ma lase sa conduc prin bucurești. Incearca sa iti cumperi motocicleta fara știrea lor ce rau ar putea sa fie?