| Julan_Paul_1988 a întrebat:

Salut as dori sa stiu care dintre aceste motoare se pot limita si sa fie legal pentru categoria a2? suzuki gsr600, kawasaki 750z, kawasaki er6 n.Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici una, toate fiind peste puterea admisa legal, pentru permisul A2.
In CATEGORIA A2 - se permite numai:
- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kw/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;

https://www.autogeneral.ro/categoria-a2.html

La categoria A2 sunt permise: moto-scutere mici si ATV-uri.

| Julan_Paul_1988 explică (pentru Violleta2022):

Nu este adevarat cel putin er 6n merge nu zice nimic de capacitatea cilindrica

| Julan_Paul_1988 explică (pentru Violleta2022):

Nu are legatura capacitatea cilindrica