| Raul2802 a întrebat:

As vrea sa imi iau o masina.Ce imi recomandati pana in 4.500-5.000 de euro.Eu ma gandeam la Opel Astra H dupa anul 2005 sau Skoda Fabia.De Opel stiu ca sunt fiabile,consum mic,piese ieftine, insa de Skoda nu prea am idee. Am 18 ani,de aceea va intreb,sa fie o masina cat de cat ieftin de intretinut, deoarece nu vreau sa le cer parintilor bani sa bag combustibil...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am vazut rugina pe cateva Fabia dupa 2007, si oricum, mi se par prea pentru domnisoare.
Astra H e pe placul meu, e o masina solida, insa confortul din ea cam lasa de dorit, fata de modelele antecedente de la Opel.
As alege Opelul, totusi.

| BlackBMW a răspuns:

Langa Opel nu are ce cauta cuvantul fiabil. Skoda este asa si asa, dar peste opel. Motorul 1.9 TDI este cel mai fiabil, de cele 2. 0TDI sa te feresti. Nu ti-as recomanda diesel daca nu faci minim 30. 000km pe an. Chiar daca este consumul mai mic, intretinerea si piesele sunt mult mai scumpe. Eu iti recomand o japoneza pe benzina.