| anonim_4396 a întrebat:

Salut.as vrea si eu niste sfaturi. vreau sa ma duc in germania sa imi cumpar o masina.si as vrea sa stiu ce acte trebuie sa imi dea si ce proceduri trebuies facute(carte verde, numere de tol).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla raspuns la intrebarile tale citeste aici: http://www.autorun.ro/forum/showthread.php?t=43. Succes!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Mi-am cumparat anul trecut o masina din Germania. Am avut noroc ca am un prieten acolo care cunoaste limba germana si a negociat cu cel care punea masina la vanzare. Daca nu stii limba germana este foarte greu cu toate ca unde nu te astepti dai peste romani care de multe ori cauta sa te pacalesca. Îti recomand sa cumperi o masina care a avut un singur propietar si la vanzare are cartea cu toate interventiile tehnice care au avut loc in timp.