| GraveDigger91 a întrebat:

Salut,astazi am luat traseul,pana imi ajunge permisul, pot sa conduc cu anexa aceea de la politist pe care scrie ADMIS? Dau funda si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Poți conduce doar dacă ceri de la poliție o adeverință care să dovedească că deții un permis de conducere.

| goguPatent a răspuns (pentru mastadont):

Realizezi că nu există o astfel de adeverinta nu? Bine că ai primit funda. Pe siteul asta nu prea se vrea sa se primesc răspunsul corect, se vrea răspunsul care ne convine cel mai mult. Hahaha

| mastadont a răspuns (pentru goguPatent):

Mai informează-te. Cunosc zeci de persoane care și-au luat o astfel de adeverință când nu au avut permis de conducere din diferite motive, pierdut, în curs de livrare către ei, etc.
• Permisele de conducere emise de serviciile publice comunitare regim permise de conducere și înmatriculare a vehiculelor, ca urmare a obținerii prin examen sau preschimbare, se transmit prin poștă la domiciliul titularilor folosind serviciul de curierat al Poștei Române. Termenul de livrare este cuprins între 5-15 zile. Solicitanții, cu excepția celor care au obținut permisul de conducere prin examen, vor primi înscrisuri doveditoare cu drept de circulație – 15 zile. Livrarea poate fi efectuată la oricare adresa indicată de titular la depunerea documentelor (domiciliu, serviciu sau orice alta adresă). În cazul permiselor noi obținute prin examen, nu se eliberează dovadă de circulație, livrarea efectuându-se automat la adresa de domiciliul/reședință, în termen de 5-15 zile.
https://www.hotnews.ro/......unsuri.htm
Se eliberează și dacă ai dat examenul recent, nu te întreabă nimeni, chiar dacă cică nu e legal.

| goguPatent a răspuns (pentru mastadont):

Tu esti pe bune?
Ma pui sa mai mai informez dupa ce tu singur cu mana ta ai scris

"În cazul permiselor noi obținute prin examen, nu se eliberează dovadă de circulație,"

"Solicitanții, cu excepția celor care au obținut permisul de conducere prin examen, vor primi înscrisuri doveditoare cu drept de circulație"

Adica tu singur iti contrazici primul raspuns, dai citate care sustin fix ce am zis eu si tot pe mine ma pui sa ma mai informez... wow

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.
Mai poti avea rabdare cateva zile.
Nu te grabi ca fata la măritat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii nu se documenteaza si dau raspunsuri aiurea. Auzi? Adeverinta ca ai permis! Doamne fereste!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nu.

| king5151 a răspuns:

Poti, daca ai noroc sa nu te opreasca politia, daca te opreste iti da amenda

| OmBanal33 a răspuns:

Nu ai voie, daca te prinde, iti retine permisul daca nu ma insel.

| Nelucojoc a răspuns:

Mai omule, tu nu mai usor cauti n google nr de tel de la politia rutiera si ii suni direct sa intrebi? Sau intreaba instructorul, scrie-i pe whatsapp?

| cfrtobias a răspuns (pentru Nelucojoc):

Si cui ar fi dat funda atunci?

| Zetsu123Q a răspuns:

Nu, nu poti