| Myrcea22 a întrebat:

Salut, azi cand sa plec cu masina am avut o problema.
Am pus contactul, s-au aprins senzorii, s-au stins cum e normal.Dau de cheie sa pornesc si s-a stins toata masina, toti senzorii de frana de mana, de baterie, tot tot tot de parca nu era pus contactul. Am scos borna de la baterie iar dupa a mers, ajung la sv o opresc o pornesc, face la fel, dupa asta cand pun contactul nu se mai aprind martorii, am un peugeot 207 2008.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contact slab la bornele bateriei, verifică

| Myrcea22 explică (pentru sierra1):

Asta sa fie? Si daca da, cum trebuie remediat, sa le strang?

| sierra1 a răspuns (pentru Myrcea22):

Curățate, strânse - asta e prima măsură