| George12356456 a întrebat:

Cand turez brusc masina parca se ingatuie, si da si rateuri uneori. In mers, mergand cu aceeasi viteza, merge bine, la accelerari intrerupe. Care sa fie problema? Am pus bobina noua, fise noi, bujii noi. Este vorba de audi a4 b5 (1.6 ahl ). Ofer funda!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa fie decalibrata clapeta de acceleratie, sau sa fie avansul dereglat. Daca are debitmetru de aer, poate fi si de la el.

| Tatoo_Mar_1992 a răspuns:

Ai rezolvat ceva pana la urma? Am si eu aceasta problema... doar ca la mine se vede pe fise ca sunt cam crapate...

| George12356456 explică (pentru Tatoo_Mar_1992):

Cred ca era de la bobina, cert e ca acum e ok, însă uneori in mers întrerupe și chiar nu se mai accelerează. Am pus-o pe tester și mi-a zis ca este din debitmetru. Rămâne sa îl schimb sa văd ce și cum. Nu ma mișc foarte repede doarece am alta mașina cu care merg. Succes!