| Numeaata a întrebat:

Salut,cat consuma in oras extraurban etc un kawasaki ninja zx6r 600cc din anul 2000?

3 răspunsuri:
| aimond a răspuns:

Ca idee, eu am Yamaha XJ6-N si fac 300-320Km cu 18 litri de benzina. ceia ce este undeva pe la 6 litri per 100Km. Sper sa iti fie de folos. Merg destul de lejer cu ea nu prea trag de ea. Pentru mine este o placere si o necesitate nu doar un hobby.

Eu am consumul asa la combinat oras plus extraurban. Fac zilnic proximativ 60Km cu ea.

| Numeaata explică:

Se poate limita mocicleta la a2?

| aimond a răspuns (pentru Numeaata):

A mea da. Si este perfect legal, a fost conceputa cumva sa se poata limita. Trebuie sa fii foarte atent ca multi zic ce se pot limita multe alte modele dar in realitate din punct de vedere legal nu. Motocicleta dupa limitarea pentru A2 trebuie sa fie cu o puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kw/kg.

Deci pentru a limita legal motocicleta și a o putea conduce cu A2, trebuie ca motocicleta să nu aibă mai mult de 70kw în carte de identitate și certificatul de înmatriculare.