| xBlackB0y a întrebat:

Caut o masina la mana a doua nu noua. Si as vrea sa fie : x4 geamuri electrice, motor 1.6-1.8, (nu neaparat TDI), INMATRICULATA, bine intretinuta, fabricata panan 1995, Kilometraj 20000, Cutiea de viteze sa fie manuala, FARA RUGINA! Pretul sa fie unul intre 2.000-1.000. Localitatea Dumbraveni,Judetul SUCEAVA. Accept doar Opel-Volkswagen (mode:golf,pasat,astra, polo...).

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Evident omul vrea ceva la 200.000 km. Si are toate sansele sa se incadreze in buget, e vorba totusi de o masina din 1995.
Eu iti recomand un Opel Astra. E o masina fiabila si cu costuri mici de intretinere. LA 2000 de euro gasesti fara probleme Astra F, dar si G.

http://www.autovit.ro/autoturisme/?q=opel+astra&price[to]=2000

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru regis):

Da, dar el vrea cu 4 geamuri electrice, fara rugina... Astra F se incadreaza in bugetul sau, dar au probleme cu rugina. Chiar daca o cumpera impecabila, dupa ce circula o iarna deja apar puncte de rugina in zonele sensibile la ea (aripi spate, praguri si capota).

| regis a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu conduc un Astra F din 96, e la mine de 4 ani, cu vopseaua originala (mai putin pe o aripa si pe haion) si nu are pic de rugina. Dar la 2000 de euro se incadreaza si la un Astra G, sau cum ai zis tu, Vectra, Golf samd.

10 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

La 2000 nu o gasesti nici neinmatriculata la cate vrei tu de la ea. Mai strange bani si poate gasesti un Corsa sau Polo mai curatel.

| ombladon a răspuns:

O sa incerc sa materializez una dupa ce o visez in seara asta, ok?

| JohnnyBi a răspuns:

Deci mai veche de '95 si 20000 km? misto. vreau si eu. si navigatie, si cabrio, si piele interior si vreau doar lamborghini si maseratti. ofer 500 euro sau 500 deca de tuica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei o masina veche de 20 ani cu doar 20. 000km? cred ca iti mai lipseste 1 zero. Si sa stii ca daca o iei inamatriculata nu inseamna ca nu platesti taxa de timbru

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In bugetul si in cerintele tale s-ar incadra un Opel Vectra A sau B, se gasesc cu multe dotari.
Din pacate, la banii astia doar masini vechi, cu rugina si fara dotari ai sa gasesti, trebuie sa cauti mult pana gasesti ceva mai de doamne-ajuta.
Orice ai face, nu-ti lua Golf 3, si mai ales, nu din Falticeni sau Cumparatura.
Ar trebui sa faci un efort sa mergi in Bacau sau Tg. Mures, pentru masini ok cu pret corect. Poate in Radauti mai sunt preturi bunicele, si e relativ aproape de tine, dar de samsarii din Botosani si Falticeni fugi, aia aduna toate cazanele, le polisheaza si asteapta fraierul.
La Radauti ai grija cu actele la masinile straine, multe-s facute la imprimanta rolling on the floor
Aa... Si daca vrei sa scapi mai aproape, vezi ca in localitatea Livezile, dupa pasul Tihuta, inainte de Bistrita, sunt multi bisnitari care aduc masini din strainatate, la preturi bunicele. Mai au si cateva inscrise, in special Opeluri Tigra si cate un Polo, Golf... Te poti intelege cu ei, sunt oameni respectabili, nu ca moldovenii.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sa vad daca am inteles bine. Vrei sa dai maxim 2000 euro pe o masina asa zis nemteasca dar sa fie in stare buna, sa aiba motorul aproape nou (20.000 km este extraordinar de putin, poate 200.000) si vrei si motor puternic.
Nu vrei si garantie tot in banii astia?

| deadlykiss a răspuns:

Cautare placuta, fara rautate, dar sa ma anunti si pe mine daca gasesti ce cauti la pretul pe care l-ai afisat, ca vreau si eu laughing

| critikl a răspuns:

Aveam un Maserati, dar daca tu vrei doar opel sau WV asta e, o sa-l duc la remat laughing)