| Începătorul988 a întrebat:

Ce parere aveti despre Opel astra h 1. 9cdti 150cai(varianta in 5usi, hatchback), merita achizitionata(mentionez ca in viitor as dori sa ii pun pachet Rieger(aprox. 1500€), merita investitia? Motorul este fiabil? Raport putere consum? Cat consuma in oras/exterior? Cati cai softata/merita soft? La ce ar trebui sa fiu atent la achizitionarea acesteia. Multumesc, funda si o bere. happy

4 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Din cate am auzit pe internet, cica au probleme cu cutiile de viteza, volanta.

| Începătorul988 explică (pentru Nimeni10):

Eu am auzit ca ar fi laudate pentru fiabilitate, fata de VAG.

| bogdan456 a răspuns:

Nu recomand motorul de 1.9 cdti pentru ca are probleme mari cu volanta care pica foarte repede
In general Opel astra hai are probleme cu alternatorul care nu incarca tot timpul bateria si cu furtunele care crapa in continu + ca au un filtru de particule care se infunda foarte repede

| Începătorul988 explică (pentru bogdan456):

Are bunicul meu g caravan, 2. 0dti/dth. 4motoare in 6ani a schimbat... am crezut ca h sunt mai bune. Acum incerc sa ma hotarasc intre golf5 2.0 si audi a3 2.0 happy