| Începătorul988 a întrebat:

Ce pareri aveti despre Ford Mondeo Mk3 2.2TDCI 2005? Este fiabil motorul?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am avut ocazia sa 'miros' asa ceva, deci:
https://forum.clubford.ro/

| alexwahl a răspuns:

Tinere,de ce te gandesti la ford?

| Începătorul988 explică (pentru alexwahl):

De ce nu? happy

| alexwahl a răspuns (pentru Începătorul988):

Volkswaken,audi,bmw sau volvo.

| Începătorul988 explică (pentru alexwahl):

De VAG sunt scarbit. Doar 2.0 imi indeplinesc dorintele, iar fiabilitatea la ele, lasa de dorit, consum prea mare pentru 140cai, 2. 0tdi bdk(golf 5), cand cu 1l mai putin il scoate fordul, 2.2 155cai.

| alexwahl a răspuns (pentru Începătorul988):

Consumul tine si de greutatea piciorului tau drept. Eu sunt mecanic, dar nu ti as recomanda ford.Asta depinde doar de tine.Pana la urma, si cu un fiat punto poti face 200k km, fara ca sa ai probleme.La fel e si cu celelalte marci.

| Începătorul988 explică (pentru alexwahl):

Multe persoane m-au sfatuit sa stau cat mai departe de VAG, deoarece numai e ce a fost.

| alexwahl a răspuns (pentru Începătorul988):

Intr adever! Dar tot e o varianta mai buna decat ford.Asta e parere proprie.

| Începătorul988 explică (pentru alexwahl):

De ce? Ce are fordul?

| alexwahl a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu nu am nimic nici cu Peugeot urile.Tu iti cumperi ce vrei.winking

| Catalin346 a răspuns:

O masina buna si accesibila poti gasi usor piese. motorul puternic.