| anonim_4396 a întrebat:

Cu toate ca am mai intrebat odata, a trecut ceva timp si vreau sa intreb din nou. Care este minimum de clase pentru a putea da examenul pentru permis auto?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, trebuie doar sa stii citi si scrie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legislatia nu prevede un minim de clase, trebuie sa stii sa citesti si sa scrii

| BogdanDediu a răspuns:

Trebuie sa nu fii analfabet adica trebuie sa stii sa scrii sa citesti!

| preppyboy a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 4 (patru) clase!
Greu, nu?

| suntserios a răspuns (pentru preppyboy):

Cine zice? unde scrie?

| catal1n07 a răspuns (pentru preppyboy):

Nu judeca fara sa cunosti. Am 9 clase dar am fost nevoit din unele motive personale sa renunt la scoala.