| mariusmuresan a întrebat:

Luni am avut examenul auto si l-am luat. Vreau sa intreb daca pot circula folosindu-ma de foaia de la politist pe care scrie ca sunt admis, deoarece din cate am inteles, nu se elibereaza dovada inlocuitoare permis. Posibil sa am nevoie sa conduc in weekend si vreau sa stiu daca pot sa o fac, in cazul in care nu imi vine permisul in timp util.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti. Daca esti prins vei fi amendat, cel putin pentru ca nu poti prezenta permisul. Nu cred ca vrei sa incepi cu o amenda.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti

| Directioner99 a răspuns:

Nu inteleg, cum nu se elibereaza dovada inlocuitoare? eu am scos dovada pentru a putea circula

| mariusmuresan explică (pentru Directioner99):

Https://www.drpciv.ro/faq/permise

pen-ultima intrebare, al doilea alineat

| Directioner99 a răspuns (pentru mariusmuresan):

Probabil s-a schimbat, eu acum 6 luni am reusit sa scot dovada inlocuitoare.