| dalvvip a întrebat:

Salut, cum pot inlatura rugina din rezervor la moto FUNDA

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand eram militar se desfaceau rezervoarele, se baga apa fierbinte in ele (noi aveam o conducta de unde venea abur sub presiune) si se tineau cu apa cateva zile. Apoi se bagau in ele lanturi si se clateau (dupa ce goleau o parte din apa) cu lanturile in ele. Apoi se scoteau lanturile (sau lantul). Daca se spargea se putea si suda ca din cauza apei care a scos benzina nu era pericol de explozie.

| untu a răspuns:

Incearca sa inlaturi rugina din rezervor de la moto cu coca-cola! Se baga acolo si sa lasa in timp si apoi se curata si se clateste!

| OctavianSps a răspuns:

Intreaba la magazin auto si iti spun ei ce tratamente au pentru rezervor.

| dalvvip explică:

Daca pui apa mai tare rugineste