| andrei8888p a întrebat:

Salut, cum se montează discul de tăiat metal pe un polizor unghiular, cu inelul acela pe piuliță sau pe flansa?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe flanșă.

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data se deconecteaza de la curent!
La urma, dupa montarea discului, se conecteaza la curent DOAR DUPA VERIFICARE, cand discul este perfect fixat si piulita stransa!
Este OBLIGATORIU montarea APARATORULUI pe intregul timp de folosire!

| andrei8888p explică (pentru Bula):

Polizorul este pe acumulator, trebuie doar să deconectez acumulatorul, dar deja știam toate aceste chestii doar ca pe mine mă interesa altceva

| adryang78 a răspuns:

Pe flanșă. Inelul acela nu este altceva decât un adaptor pentru diametrul interior al discului.