| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pornește și se conduce o mașină?

(nu e caterincă)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se porneste cu cheia si se opreste in primul pom.

Bula
| Bula a răspuns:

Faci plinul, pompezi benzina, dai contact, invarti de manivela pana porneste motorul.
Te urci inapoi in masina, apesi pedala de gaz si pornesti. Cu volanul dirijezi in directia dorita, cu frana opresti masina, iar la sfarsit opresti si contactul.

Aaaaa! Am uitat sa spun: aceasta metoda a fost la primele masini, in anii 1900. happy
Dar principiul de baza a ramas neschimbat, doar modernizat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu permis

| PumpkinDoll a răspuns:

O scoti pe liber, ti piciorul pe ambreiaj si sucesti cheile in contact. Dupa ce porneste, tii piciorul pe ambreiaj si bagi in prima treapta, dupa ti piciorul bland pe ambreiaj si apesi pe acceleratie.

| suntserios a răspuns (pentru PumpkinDoll):

O sa intre in primul stalp sau gard avand in vedere ca nu i ai zis sa apese si pe frana

| PumpkinDoll a răspuns (pentru suntserios):

Isi da el seama inainte de impact.