| Stef29 a întrebat:

Daca tot a inceput vara, am decis sa imi scot si eu scuterul din garaj. Doar ca am sesizat o problema, mereu cand vreau sa il pornesc trebuie sa ii scot bujia si sa injectez cativa ml de benzina in carburator sa pun bujia la loc si dupa sa il pornesc.Inainte nu facea figura asta, pornea si la bateri si la pedala. Acum cu toate ca am bateria incarcata, si chiar daca incerc si la pedala nu porneste fara sa efectuez procesul de mai sus. Stie cineva de ce nu mai porneste fara sa injectez benzina?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Curata carburatorul, posibil sa fie infundat si de aici toata problema.
Curata jigloarele, si regleazal din nou dupa.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Verifica pompa de vacum, probabil ai probleme cu alimentarea.

| Stef29 explică (pentru OldSoul):

Am verificat asta...benzina ajunge perfect pana in carburator, iar de acolo totul se rupe!

| OldSoul a răspuns (pentru Stef29):

Curata carburatorul, posibil sa fie infundat si de aici toata problema.
Curata jigloarele, si regleazal din nou dupa.