| Srb_Alin_1995 a întrebat:

detin categoria B. Stie cineva daca pot conduce si motociclete cu capacitate 125cc?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru motociclete cu capacitatea de 125cc, ai nevoie de categoria A1, cu categoria b poti conduce doar cele din categoria AM.

| DataSoft a răspuns:

Sau daca vrei sa conduci ceva de 125cc care se conduce cu b. cumparati Piaggio MP3 300ie Yourban dar e destul de scump..cam cat o masina sh decenta.
uite aici un clip facut de George Buhnici despre Piaggio MP3 300ie Yourban : https://www.youtube.com/watch?v=NL2jJvHshsU

| Pardelian a răspuns:

NU Pt motociclete de 125 cc ai nevoie de categoria A. Asta e una dintre intrebarile la care trebuia sa stii raspunde pentru a obtine B-ul

| suntserios a răspuns (pentru Pardelian):

De fapt ai nevoie de A1 da fie.

| Srb_Alin_1995 explică (pentru Pardelian):

Da,dar mai uiti. Merci!