| Anonimboy18 a întrebat:

Salut, detin un audi a4b8 CAGA si am urmatoarea eroare.
-P201500 Intake manifold runner position sensor/switch circuit-range/performance.
Stiu ca are legatura cu galeria de admisie. Ceva rezolvari, sa o schimb? Vazusem ca exista si ceva blocatori pentru clapete parca acum nu stiu ce sa zic.Un punct de vedere de la cineva mai priceput sau care a trecut prin aceasta problema…

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Daca raman deschise inseamna ca trebuie curatate sau actuatorul cu vacuum nu lucreaza.Din experienta senzorul se duce primul.
are mii de actionari zilnice si este un simplu potentiometru chinezesc, se poate masura cu un simplu ohmetru daca este in mintile lui.

2 răspunsuri:
| Anonimboy18 explică (pentru KovacsB):

Pai se refera eroarea doar la senzor? Pe net citisem ca e problema cu clapetele ce raman deschise.

| KovacsB a răspuns (pentru Anonimboy18):

Daca raman deschise inseamna ca trebuie curatate sau actuatorul cu vacuum nu lucreaza.Din experienta senzorul se duce primul.
are mii de actionari zilnice si este un simplu potentiometru chinezesc, se poate masura cu un simplu ohmetru daca este in mintile lui.