| Radulescu_Cezar_2000 a întrebat:

Salut.
Doresc sa cumpar un BMW E30 si am unele intrebari:
1.Cat de fiabila e
2.Care e consumul in oras(fara plecari spectaculoase de la semafor)
3.Se mai gasesc piese

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Intrebarea e de ce vrei BMW E30? E o masina foarte veche, nu vad rostul.

Si nu vreau sa aud ca "sunt pasionat" cat timp pui asemenea intrebari nu esti pasionat, esti paralel.

1.Fiabilitatea e interpretabila, tine de cum a fost intretinuta, dar cel mai adesea Bmw-urile sunt forajate de tineri, deci fiabiliatea bavareaza a avut e suferit pe parcursul anilor.
2.Din nou esti putin paralel cu subiectul, nu ai precizat nici o motorizare, deci, spunem pas, dar, daca totusi, asteapta-te la o minima de 10l/100km urban.
3.Da, din fericire piese se gasesc.

| Radulescu_Cezar_2000 explică (pentru OldSoul):

Da, sunt paralel.Dar încerc și eu să învăț cum pot. Vreau sa cumpăr modelul asta pentru că estetic vorbind îmi place foarte mult