| anonim_4396 a întrebat:

Este ilegal sa circuli pe strada cu un kart care are pana in 49 de centimetri cubi? Este ilegal sa circuli cu el pe trotuar sau pe strada?

Răspuns Câştigător
| Fulbaster a răspuns:

Din cate stiu este cam ilegal, in orice caz iti trebuie permis.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe trotuar, in nici un caz! Nici sa nu incerci. Daca vrei sa te antrenezi, iesi in afara orasului.

| KaPy2 a răspuns:

Este ilegal,cartul tău nu este omologat la rar, nu ai serie de șasiu, nu-l poți înscrie la primărie și nu-i poți face asigurare, eu în locul tău nu as ieși cu el;), uite un video cu un kart:
http://www.youtube.com/watch?v=MX65pApO9TI

Răspuns utilizator avertizat
| trisoru a răspuns:

Este ilegal, doar cand se organizeaza curse in oras ai sa vezi karting pe strada happy