| Florian1999 a întrebat:

Salut,este posibil din cauza functionarii incorecte a debitmetrului de aer o masina sa nu mearga cum trebuie, sa nu traga cum trebuie sa piarda putere?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da.
Poti incerca sa scoti mufa debimetrului, iar daca mersul se imbunatateste putin, debimetrul e defect.
Daca cu mufa scoasa, masina merge la fel sau mai prost, inseamna ca problema nu este de la debimetru.

| DaniTDCI a răspuns:

Da, poate fi si de la debimetru, dar nu ai specificat daca e diesel sau benzina